آگهی استانی
ورود به دفتر کار شما
رمز عبور
خبرنامه
نام

گروه محصولات
بازارسبز ايران
دیدگاه و نظرات
 •  در هر زمینه ای با هر سابقه ای که دارید :

  آماده راهنمایی و مشاوره شما هستیم تا برای پیشرفت بازار کاری شما قدمی برداشته باشیم،علاقه مندان تنها با عضویت رایگان دربازار سبز ایران و ارسال درخواست خود به آدرس ایمیل زیر میتوانند از راهنمایی های تخصصی و چاره ساز مشاورین و متخصصین مجموعه ی ما بهره مند شوندتاروزی شاهد درخشش فعالیتتان در سایت بازار سبز ایران باشیم.

  Info@agroshop.ir

 • با نظرات سازنده شما برتر مي شويم
آگهی لینک دار
 • پایگاه خبری و تحلیلی کشاورزی و علوم دامی ایران (فارم نیوز)
 • پایگاه خبری جارپرس
 • ماهنامه گزارش
 • خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا)
 • فودنا
 • دهقان نیوز
 • سایت کشاورزی ایران
 • ماهنامه دام،کشت و صنعت
 • گزارش نیوز
 • فودپرس
 • پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی ایران
 • کشاورز نیوز
 • شرکت نفیس مهر ماسوله(دستگاه جوجه کشی، اتوماسیون اداری)
 • تورهای مسافرتی
 • تورهای نمایشگاهی
 • مجله گردشگری کوله پشتی
 • تور گالری

آمار سایت
تعداد آگهی موجود : 8927
آگهی های امروز: 0
کل بازدید سایت : 4935753
بازدید امروز سایت : 4462
بازدید دیروز سایت : 11113
مدیریت تراکنش های مالی شما
مهندس مهدی معصومی نامزد هشتمین دوره انتخابات

 مهندس مهدی معصومی نامزد هشتمین دوره انتخابات

اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی تهران

 امروز باید از نماینده صنعت خود حمایت کنیم


تا چند روز آینده و یا بهتر است بگوییم در 18 اسفند ماه سال 93 انتخابات اتاق بازرگانی برگزار می شود و از صنایع مختلف نمایندگانی وارد این اتاق می شوند و بدون شک بخش کشاورزی نیز دارای نمایندگانی خواهد بود.
شاید به نظر خیلی ها، افرادای که وارد این اتاق می شوند چه کاری از آنها بر میاد؟
شاید فکر کنیم بزرگتر از این اشخاص چه کاری کردند که این افراد بخواهند انجام دهند؟
شاید فکر کنیم که این افراد به محض ورود همه چیز و همه تعهداتشان را فراموش می کنند و دیگر به منفعت صنعت کاری ندارند؟

تمام این تفکرات هر چه که باشد حاصل تجربیات ماست و همه ما چندین بار این موضوع  و این نتایج را لمس کرده ایم. اما چیزی که همیشه در انتخاب نمایندگان و یا مدیران تصمیم گیر برای حضور در چنین مجامع، اتحادیه ها و یا اتاق ها مهم هست این است که با حضور مناسب و به موقع ما، نمایندگانی شاخص و فردی مطمئن، دارای سابقه خوب، دارای تجربیات بالا، فردی با خصوصیات و شمه اقتصادی و بازرگانی، نافذ و دلسوز را وارد صحنه کنیم.
درست است که سیستم به خودی خود شخص مطلوب گروه را بر می گزیند اما می تواند در بین کاندیدها، فردی را نیز پیدا کرد که به خصوصیات بالا نزدیک تر باشد.
شک نکنید که حضور یک نماینده و فعال اقتصادی مناسب از بخش کشاورزی بهتر از یک نماینده فرمایشی می باشد که به علت عدم حضور ما وارد این صحنه مهم شده است و چنیدن سال هم باید در آن کرسی بنشیند.

هر شخصی که دارای کارت بازرگانی می باشد، برای به دست آوردن این کرسی، در هیجدهم اسفند ماه حتما باید وارد صحنه رای شود.حضور نماینده ای از جنس صنعت در اتاق بازرگانی بسیار مهم و واجب است

این انتخاب اگر هیچ سود و فایده ای نداشته باشد، حداقل باعث می شود شخصی را در این بخش داشته باشیم که اخبار را سریع تر از ما بشنود، تصمیمات را سریع تر از ما بشنود و انعکاس دهد، این شخص حداقل می تواند در زمان های بحران و تصمیمات اشتباهی که به ضرر صنعت کشاورزی و مرغداری ایران می باشد، به عنوان یک رای منفی قدمی را برای ما بردارد.

شرط حضور در این انتخابات داشتن کارت بازرگانی می باشد. این شرط در بخش کشاورزی بسیار مهم می باشد چرا که با فراوانی جمعیت مناسب و شاغلی در این بخش روبرو هستیم اما با تعداد کمی فعالین که دارای کارت بازرگانی می باشند و این امر باعث می شود حضور تک تک افرادی که دارای کارت بازرگانی هستند مهم و حساس باشد و نباید فراموش کنیم که در دوره قبلی نماینده این صنعت تنها با اختلاف 2 رای نتوانست جواز ورود به این اتاق مهم را به دست بیاورد.

در این دوره از انتخابات اتاق بازرگانی، مهندس مهدی معصومی-عضو هیئت مدیره انجمن صنایع طیور ایران- به عنوان یکی از نمایندگان بخش کشاورزی کاندیدای اصلی صنعت ما می باشد که رزومه ایشان را می توانید در زیر مطالعه نمایید.
­­

 مهدی معصومی اصفهانی

32 سال فعالیت در صنایع طیوری مالک بزرگ‌ترین زنجیره طیور و برنده چندین جایزه ملی و بین‌المللی

سوابق و فعالیت‌ها:

مدیرعامل و مالکت شرکت تلاونگ، اولین تولیدکننده صنایع تبدیلی تخم مرغ و تخم مرغ شناسنامه‌دار، نماینده کمیسیون بین‌المللی تخم مرغ در ایران (IEC)، رئیس هیأت مدیره انجمن تخم مرغ شناسنامه‌دار، عضو هیات مدیره انجمن صنایع طیور ایران، عضو هیات مدیره واردکنندگان دارو و مواد بیولوژیک، ایجادکنند17 کارخانه و مرغداری در کشور، مبدع چندین نوآوری، علمی و تولیدی در صنایع طیور و توجه به ارتباط صنعت و دانشگاه با راه‌انداری دانشگاه علمی کاربردی در کارخانه تلاونگ

سیاست‌های دولتی؛ مانع صادراتی شدن صنعت طیور

صنعت طیور از ابتدای انقلاب تاکنون به طور کامل تحت نظارت کامل دولت قرار داشته است اما برای شکوفایی این صنعت و حضور در بازارهای صادراتی لازم است که بخش خصوصی نقش تصمیم‌سازی در این بخش پیدا کند.

در حال حاضر در صنعت طیور مزیت نسبی داریم اما تاکنون سیاستی برای صادرات نداشته‌ایم و اگر فضا برای تصمیم‌سازی بخش خصوصی باز شود، این امکان فراهم خواهد شد.

از آنجا که مرغ و تخم مرغ جزو کالاهای اساسی کشور به حساب می‌آید دولت سیاست‌گذاری در این بخش را انجام می‌دهد اما امیدواریم با سیاست‌های دولت یازدهم و توجهی که در اتاق بازرگانی به بخش کشاورزی شده است، فضایی ایجاد شود تا صنعت طیور از سیستم تفکر دولتی و تصمیمات صددرصد دولتی به سمت تصمیمات بخش خصوصی و واگذاری این صنعت به اتحادیه‌ها با سندیکاهای تخصصی، حرکت کند. با این کار قیمت تمام شده تولید کاهش پیدا می‌کند، کیفیت تولید بهبود می‌یابد، واردات محصولات بی‌کیفیت محدود و امکان صادرات فراهم می‌شود.

 واگذاری تصمیم‌سازی‌ها به بخش خصوصی مهم‌ترین کاری است که در این موقعیت باید انجام شود. سال‌ها است که این صنعت تحت نظارت دولت قرار داشته است و مسئولان دولتی از این بخش شناخت دارند اما وقتی بخش خصوصی تصمیم‌سازی کند، برای رسیدن به مدافع بیشتر، کیفیت بهتری را ایجاد می‌کند. در این شرایط است که می‌توان به تنوع محصول، بهره‌گیری از صنایع تبدیلی و فراهم کردن امکان صادرات امیدوار بود.

بسیاری از کشورهای بزرگ اروپایی و پرمصرف در بخش مرغ و تخم مرغ نظیر آلمان، واردکننده این محصولات هستند و می‌توان با استراتژی مشخص در تولید راه را برای صادرات باز کرد اما در ایران با شرایطی که داریم و مرغ و تخم مرغ به عنوان کالاهای اساسی شناخته می‌شود، امکانات صادرات کم است.

سایت خبری خبرآنلاین نیز در مورد وضعیت مرغ و تخم مرغ و نقش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در وضعیت تشکل ها و رضایت مصرف کننده و تولید کننده با مهدی معصومی اصفهانی، نماینده کمیسیون بین المللی تخم مرغ در ایران، رئیس هیات مدیره انجمن تخم مرغ شناسنامه دار، عضو هیات مدیره انجمن صنایع طیور ایران و کاندیدای حضور در اتاق بازرگانی گفتگویی را انجام داده است که می توانید آن را در زیر مشاهده نمایید.

وقتی یک تولید از ارز دولتی و سوخت سوبسیدی استفاده می کند، چرا باید کالای خود را صادر کنند؟
پرداخت یارانه در جهت حمایت از تولید کنندگان و به ویژه تولیداتی است که حرفه اقتصادی بالا و رغبت کمی برای سرمایه گذاری دارد. بنابراین پرداخت یارانه نمی تواند منافاتی با صادرات داشته باشد. چرا که صادرات علاوه بر حمایت داخلی به عنوان مجرایی برای سر ریز تولید داخلی در دوره هایی که تولید بالاتر از حد نیاز باشد، می تواند عمل کند.

چرا هم تولید کننده و هم مصرف کننده از قیمت مرغ و تخم مرغ ناراضی هستند؟
علت در عدم ثبات قیمت و صعود و سقوط آن در تبعیت از مکانیزم های عرضه و تقاضا است که در دوره ای تولید کننده و در دوره ای دیگر مصرف کننده را ناراضی می کند. چاره آن هم باز بودن دایم مسیر صادرات و انبارداری و جمع آوری محصول در دوره های افزایش تولید و توزیع آن در دوره های کاهش تولید است تا بتوان به یک عرضه متناسب با تقاضا در یک بازه زمانی بلند مدت رسید.

اتاق بازرگانی می تواند چه نقشی در رضایت مندی مصرف کنندگان و تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایجاد می کند؟ در خواست شما از صنف تولیدکنندگان چیست؟
تصمیم گیری ها در بطن بخش خصوصی پراکنده است. چنانچه تشکل های بخش خصوصی بتوانند حول محور خواسته های اصلی و کلان خویش به یک جمع و صدای واحدی برسند، ضمن تقویت آنها قدرت مذاکره و چانه زنی در راستای نیل به اهداف خویش امکان پذیرتر خواهد شد. در این راستا اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، به عنوان بالاترین و عالی ترین تشکل بخش خصوصی هم باید مساعدت جدی و ویژه ای برای وحدت تشکل های شاغل در بخش کشاورزی در مسیر رسیدن به اهداف فوق داشته باشد.


برچسب ها : مهندس , مهدی , معصومی ,
مطالب مرتبط
123
ردیفتیترتاریخ
1 من حجتی 10 سال پیش هستم؟! ۱۳۹۲ سه شنبه ۳۰ مهر
2 نگاهی به انتصابات اخیر در وزارت جهاد کشاورزی ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۸ آذر
3 بیمه ایران با سازمان نظام مهندسی کشاورزی تفاهم‌نامه امضا کرد ۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي
4 مهندسان کشاورزی هم، مثل واحدها بیمه می شوند ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۲ دي
5 اعضای کمیته اجرایی انتخابات نظام مهندسی مشخص شدند ۱۳۹۲ سه شنبه ۱ بهمن
6 معاونین وزارات جهاد کشاورزی با پیشینه وزارت کشاورزی ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲ بهمن
7 تایید 8 هزار نفر از فارغ التحصیلان کشاورزی برای استخدام ۱۳۹۲ پنج شنبه ۳ بهمن
8 رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی معرفی شد ۱۳۹۲ يکشنبه ۶ بهمن
9 مهندس‌ناظران گندم استخدام نشدند ۱۳۹۲ يکشنبه ۲۷ بهمن
10 کارشناس ارشد و ایرانی فائو، منتخب جامعه مهندسان کشاورزی شد ۱۳۹۲ يکشنبه ۴ اسفند
11 گرامیداشت غریبانه مهندسان کشاورزی در روز مهندسی ۱۳۹۲ سه شنبه ۶ اسفند
12 مهندسی‌سازی کشاورزی در اساس اقتصاد مقاومتی قرار می‌گیرد ۱۳۹۲ سه شنبه ۶ اسفند
13 هفت‌هزار مهندس ناظر کشاورزی تا اردیبهشت‌ماه 93 استخدام می‌شوند ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۱ اسفند
14 ۳۰۰ میلیارد تومان از واگذاری خدمات مهندسی آب و خاک به صندوق حمای ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ اسفند
15 سونامی در روند انتخابات نظام مهندسی کشاورزی ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۰ فروردين
16 پس از 6 ماه تنها ده درصد اعضای نظام مهندسی در سامانه ثبت نام کرد ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۶ فروردين
17 سازمان مرکزی نظام مهندسی به خواسته اعضاء تن داد ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۷ فروردين
18 چه کسانی قصد مصادره آراء حدود 200 هزار عضو نظام مهندسی کشاورزی ر ۱۳۹۳ شنبه ۳۰ فروردين
19 سازمان مرکزی نظام مهندسی کشاورزی نسبت به عملکرد شوراهای استانی ۱۳۹۳ دوشنبه ۱ ارديبهشت
20 توقع بیشتر مجلس از منتخبان جدید نظام مهندسی کشاورزی ۱۳۹۳ دوشنبه ۸ ارديبهشت
123